Jooga

Tänapäeval on jooga maailmas väga suurt populaarsust kogumas. Jooga on muutunud äriks. 

Äri aga ei ole jooga. 

Jooga tähendab sanskriti keeles liitu – ühinemist. Individuaalse teadvuse ühinemist kõrgema teadlikkusega. Sellesse seisundisse jõudmine on teekond. Selles vaates ei ole eraldiseisvad joogapraktikaid – on vaid üks ja seesama elu ning lõputul hulgal tegevusi enese tundma õppimiseks ja kogemuste omandamiseks. 

Kundalini on energia nimetus, kogu meie potensiaal, kõik meie varjatud võimalused. See on tehniline mõiste, mis väljendab meie koguenergiat siis, kui see on ühtne, liikuv, harmooniline ja vastuoludeta.  Lihtsalt sõnastades on joogal ainult üks eesmärk:  anda inimesele kätte tema õige positsioon elus, õppida elu ise juhtima, mitte olla juhitud elu poolt. Ja siis loomulikult jõuda enda juurteni, enda tegeliku võimekuseni.

Kundalini jooga ühendab paljude erinevate joogaliikide tehnikaid ning on seetõttu intensiivsem, mitmekülgsem ja tõhusam. Kundalini jooga tehnikateks on keha asendid (asanad), spetsiaalsed käte asendid ( mudrad ), meditatsioon, mantrad (erilise väega helivibratsioon),  fookuspunktid,  visualiseerimine ning erinevaid hingamistehnikaid koos spetsiaalse „lukustussüsteemiga“ (juure-, diafragma-, kaelalukk). Väga olulise osana harjutuste vahel ja harjutuste lõpus on lõdvestumine. Kõik need tehnikad kokku moodustavad kriya. Praktiseerides koged  meele vaikust, rahu, lõdvestust.  Tajud enese laadimist ja taastumist,  õpid iga korraga iseennast paremini tundma, paraneb tervis, keskendumine, mälu. Ärkad, vabaned automatismidest,  omad selget meelt, sisemist rahu,  püsivat rõõmu, kergust  ja  väge. 

Grupitund

Milline on Kundalini jooga tund?

Tund algab soojendusega. Järgneb kriya ehk füüsiliste harjutuste kompleks, mis on ühendatud eriliste hingamistehnikatega. Sageli kasutatakse harjutuste ajal sanskriti või gurmukhi keelseid matraid. Igal tunnil on eesmärk – näiteks immuunsus-süsteemi tugevdamine, lümfisüsteemi töö parandamine, pingete maandamine lülisambast, närvisisüsteemi ja näärmete töö tasakaalustamine, hirmudest vabanemine, loomingulisuse arendamine, ego harmoniseerimine  jne, jne. Kõigi harjutuste üldine eesmärk on tõsta oma keha energeetilist taset. Tund lõpetatakse meditatsiooni ja pikema lõdvestusega. Tund kestab 1 h 30 minutit. Kundalini jooga sobib igas vanuses inimestele alates 16. eluaastast.

Kuidas riietuda?

 Sobib mugav, naturaalsest materjalist pikk dress (mida heledam, seda parem). Valge värv laiendab Sinu enda aurat . Võimalusel väldi keha nöörivaid kumme, paelu või lukke. Tunnis ollakse ilma sokkideta. Võta kaasa veepudel, joogamatt ja pleed, et lõpulõdvestuse ajal mitte külmetuda.

Grupitundide tunniplaan 2024

Jooga tundides osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine.

Taevaskoja

EDASIJÕUDNUTELE

Reedeti kell 8.45 – 10.15

Toimumiskoht: Taevaskoja külamaja
( Taevaskoja tee 3, Taevaskoja küla)

Osalustasu:  20.- EUR/1X

Kuutasu: 60.- EUR/4X,  75.- EUR/5x,

90.- EUR annab võimaluse osaleda kõikides tundides, mis kuu jooksul toimuvad.

Pilet jooga tundi on võimalik soetada ka Stebby keskkonnas. Teenusepakkuja Lättekoda

Võru

EDASIJÕUDNUTELE

Esmaspäeviti kell  16.00 – 17.30

Toimumiskoht: Võluvõru Võrumaa Rahvaülikooli saal (Räpina mnt 12, Võru)

Osalustasu: 20.- EUR/1X

Kuutasu 60.- EUR/4X, 75.- EUR/5x,

90.- EUR annab võimaluse osaleda kõikides tundides, mis kuu jooksul toimuvad.

Pilet jooga tundi on võimalik soetada ka Stebby keskkonnas. Teenusepakkuja Lättekoda 

TAEVASKOJA

EDASIJÕUDNUTELE

Kolmapäeviti kell 18.30 – 20.00

Toimumiskoht: Taevaskoja külamaja
( Taevaskoja tee 3, Taevaskoja küla)

Osalustasu: 20.- EUR/1X

Kuutasu 60.- EUR/4X, 75.- EUR/5x,

90.- EUR annab võimaluse osaleda kõikides tundides, mis kuu jooksul toimuvad.

Pilet jooga tundi on võimalik soetada ka Stebby keskkonnas. Teenusepakkuja Lättekoda 

Meelespea

Tundi tulles
  • Saali uksed on avatud 15 minutit enne tunni algust
  • 2-3 tundi ennem joogatundi tulekut ära söö; võib juua vett, teed või mahla. Kui oled samal päeval tarbinud alkoholi, siis jäta joogatund vahele.
  • Palun ära lõhnasta end enne joogatundi tulekut; tugev parfüümi lõhn häirib teisi.
Võta kaasa
  • Matt ja/või lambanahk
  • pleed või tekk lõdvestumise ajaks
  • istumist toetav padi
  • joogivesi (ilma mullita)
Riietus

Riietu mugavalt, eelista naturaalseid materjale nagu retuusid või dressid, pikkade või lühikeste varrukatega pluus (soovitavalt valget värvi).

Jooga tunnis oleme paljaste jalgadega, pikad juuksed on kinni ja mobiiltelefonid on hääletul reziimil või välja lülitatud.

Juhul kui sooviksid joogaga tegeleda kuid antud päevad ja/või  kellaajad ei sobi Sulle, siis võta ikkagi ühendust, sest sarnaseid inimesi võib veel olla ning saame kokku uue grupi teile sobiva ajaga 🙂

Individuaaltund

Jooga individuaaltunnid on mõeldud neile, kes soovivad mingi kindla teemaga sügavuti minna.

Individuaaltund kestab 1h ja 30 minutit – alguses toimub vestlus ja vajadusel ka sisepingete vabastamine ning  teises osas soovitab joogaõpetaja kas harjutuste kompleksi või meditatsiooni, mida joogaõpilane hakkab iseseisvalt kodus praktiseerima. Vajadusel kohtutakse 40 – 90 päeva pärast uuesti.